Samostatné rukávy

8. října 2013 v 11:13 | sherridon |  Návody DIY
Konečně jsem se dokopala k tomu, abych si ušila rukávy. Už jsem si je jednou málem koupila, ale měli jen bílou barvu a já prostě vim, že jsem čuně a bílý oblečení není pro mě =D
Vytáhla jsem ze skříně flees. Oměřila jsem si ruce (od zápěstí k zápěstí, pře ramena, záda a ruce jsem měla před sebou lehce pokrčený, jako kdybych držela velkej balon), respektive nechala jsem si oměřit ruce od mamky =) A šlo se šít =)Náčrtek s rozměry, které jsem pak musela změnit =D Prostě pokud máte ruce dlouhý jak vopice (jako já), tak potřebujete 190cm dlouhej pruh, širokej tak 40cm. Blbý je, že tenhle rozměr se neprodává. Nejširší látka je 150cm, pokud vím. Takže buď si můžete koupit metr látky a udělat si to ze dvou kusů, nebo si koupit dva metry s tím, že budete mít rukávy z jednoho kusu a ještě vám zbude na nějaký experimenty. Nebo jen na tulení ^_^


Na vrchním obrázku ve spodní části vidíte postup. Prostě ten pruh látky přehněte a našpendlíte LÍC NA LÍC. Nejdřív úplně stačí našpendlit to z bodu A do B a z C do D. Potom si to opatrně zkuste. Je to potřeba kvůli optimalizaci díry na ramena. Věřte mi, musela jsem ji z původního výpočtu rozšířit ještě o čtyřicet cenťáků... =) Je to strašně moc a docela jsem se bála, že mi pak budou krátký rukávy, ale naštěstí v pohodě, protože jsem délku NEZASTŘIHLA na těch 175cm, ale pracovala jsem s celou šíří 190cm... Pokud vám to na konci práce bude dlouhý, není nic lehčího, než to zastřihnout. Ale opačně to moc nejde.

Druhou fází jsou samotné rukávy. Teď máte na sobě docela hroznou věc, ve které se pravděpodobně nebudete cítit moc dobře. Takže další špendlení. Já jsem to udělala docela jednoduše. Rozložila jsem si tu trubku sešpendlenou na postel, do konce jsem strčila zápěstí a podle toho jsem to zašpendlila. Na druhé straně jsem od díry na ramena udělala mírně projmutou spojovací linku (první obrázek spodní nákres), našpendlila a znovu zkusila. Bylo to dobré, tak jsem to sešila, odstřihla, obrátila na líc a bylo hotovo =)

Už jsem to i otestovala v práci a i když to na zádech nesedí úplně stoprocentně, jakože to místy odstává, tak to krásně hřeje a ´já osobně bych řekla, že mi to děsně sluší ^_^Případné dotazy ráda zodpovím v komentářích, případně mi zanechte svůj mail =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 10. října 2013 v 21:32 | Reagovat

Horší je, jak člověk ustřihne míň látky, než potřebuje :-D Tak radši vždycky víc :-)

2 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 13. října 2013 v 10:40 | Reagovat

[1]: no to mi povídej :-D akorát já jsem takovej srábek, že pak mám i větší věci, než jsem původně chtěla :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama