Pokrývky hlavy

7. července 2014 v 12:57 | sherridon |  Historické kostýmy
Tenhle článek není z mé hlavy. Respektive takhle. Potřebuju svou vlastní hlavu upravit do podoby přijatelné na historické akce a napadlo mě, že nejsem sama. A že třeba někomu pomůže tenhle můj souhrn různých způsobů a návodů, jak si hlavu upravit.
Jde především o období gotiky a o různé různě upravené šátky.Největším zdrojem je mi Krea. A hlavně její příspěvky ve fóru Brodec, vlákno se týká přímo úprav hlavy. Doporučuju si ho pročíst celé, jsou tam i odstrašující příklady toho, jak to nedělat.

A ukázky toho, jak to vypadá v praxi - u vaření (všimněte si hlavně té vlevo), u povídání

Ta vlevo má na hlavě uvázaný šátek a upevněný šňůrkou, pochopila jsem, že by se to mohlo jmenovat "konehule". Postup najdete na dvou stránkách, ale bohužel jsou obě cizojazyčné. Naštěstí obrázky jsou celkem názorné. Jedno je v nějakém severském jazyce. A jedno anglicky, ale to mi nepřijde tak dobré, jako předchozí odkaz.

Podobnou věcí je čepec podle Brigithy. Našla jsem k němu i nějakou knihovničku odkazů, ale neprošla jsem to všechno. Nicméně některé vypadají docela zajímavě.


A pro ilustraci obrázek vypůjčený z vlákna na Brodci.


Na závěr dávám odkaz na stažení krásného PDF návodu na šest různých zavití vlasů do šátku. Jen dodávám, že je lepší udělat šátek širší a udělejte si ho z nějaké měkčí látky, aby se s ní dobře manipulovalo =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama