OOAK Operetta

28. března 2016 v 20:51 | sherridon |  Panenky MH
I tentokrát jsem inspiraci a rady načerpala z Panenkománie. Pro předělání jsem si vybrala Operettu. No, vlastně jsem ji za tím účelem už koupila.


Nejdřív jsem jí sundala hlavičku a odstranila původní malbu. Použila jsem odlakovač bez acetonu, šlo to příšerně těžce, ale nakonec jsem to docela zvládla. Nejhorší bylo dostat barvu ze rtů... Naštěstí je hlavička docela měkoučká, tak ji stačí pomačkat a dostanete se úplně všude =) Příště si musím pořídit odlakovač s acetonem, nebo přímo aceton.


A co teď? Mám nastudováno několik článků a postupů. Konkrétně přemalbu Yomi, mořskou příšerku a Tipy a triky 2 a Tipy a triky 3 z BJD Kingdom. Kromě čtení také sjíždím videa na YouTube, ale těch je tolik, že si je prostě najděte =D

Co jsem vyčetla z komentářů a co mi přišlo za odpovědi mailem?

Před začátkem malování a v jeho průběhu je potřeba hlavičku lakovat lakem Mr. Super Clear s UV filtrem matný. Nejprve se nalakuje očištěná hlavička a nechá se zaschnout a teprve potom se maluje. Lakuje se pak i mezi jednotlivými vrstvami, ale nejdůležitější je určitě první a poslední vrstva. Já na hlavičku dala vrstvy dvě, možná tři a bylo to moc. Během malování jsem hlavičku zmáčkla a na tváři se jí objevila prasklinka. Nechala jsem ji být a příště vím, že první vrstva bude jen jedna.

K malování jsou vhodné akvarelové pastelky Faber Castell nebo Derwen (u těhlech mě zaujala možnost koupit si jen barvy, které člověk chce a potřebuje) a suché pastelové křídy bez oleje (zase možnost koupit jednotlivě). Oboje se musí fixovat. To znamená, že co se namaluje pastelkou a jakoby "napudruje" pastelem, je nutné zafixovat vrchním lakem, pak se už nic nesmaže. Ovšem ve videech, které jsem zkoukla, žádnou vrstvu lakem nefixovali, takže fakt nevím. Já malovala pastelkama Koh-i-noor a taky to docela šlo. Jen jsem ještě neměla pastely, tak jsem si nemohla moc hrát, ale poradila jsem si i bez nich.

Jaká vybrat očička? To je oříšek. Pro monsterky jsou ideální očka číslo 10mm a nebo i eliptické 12mm. A lépe drží plastová, protože jsou lehčí. Do hlavičky se přichytí kancelářskou lepící hmotou (takovou tou žvejkou) a to přes otvor v hlavě na temeni. Odřízne se jakoby odklápěcí poklička. Neřezejte celý otvor jako vyndávací kousek, nechejte tak 1 cm nahoře neprořezaný, aby vzninul jakoby přidělaný poklop, materiál je dost pružný na odklopení. Dírku na oči vyřízněte podle návodu u mořské příšerky. To bylo šíleně těžký! Pořídila jsem si speciální oční skalpel. Měla jsem na to klid. Řezala jsem pomalu... A stejně mi to u jednoho oka ujelo a fikla jsem moc =D


Vidíte? Jedno oko větší, druhé menší...
Už jsem chtěla přestat, ale řekla jsem si, že si zkusím ještě i tu malbu.

A nakonec se mi to podařilo celkem srovnat.

Dírečka pro očka.

Samotné malování jsem nedokumentovala. Jednak proto, že jsem byla příliš zabraná do práce a také kvůli tomu, že to bylo poprvé a tedy prakticky nepublikovatelné =D Po dokončení malby jsem hlavičku ještě jednou přelakovala.

U mořské příšerky také můžete vidět, že má přilepené umělé řasy (také v článku o Tonnerkách), na přilepení řas je možné použít lepidlo na plasty (já použila lepidlo, které mi dal taťka na slepení pláštěnky =D ) a nebo speciální lepidlo na řasy. Řasy stačí umělé z drogerie, já koupila číslo jedna, ale kdoví, jak je to číslované... =) A samozřejmě existují i speciální řasy pro panenky.

Za panenkou leží připravené oko. Velikostí si nejsem jistá, ale myslím, že je to těch 10mm.
Řasy jsou asi třetina jednoho oka. A ano, mohla bych je i zkrátit, ale zatím se mi takhle líbí =)

Na rty, aby se leskly, jsem použila lak z Valhaly, aby se krásně leskly =)

Vložit ty oči, to byl největší oser na světě.
Asi jsem použila málo hmoty, nebo nevim, ale prostě mi to vůbec nechtělo držet.
Nakonec jsem je tam dostala, ale stejně furt šilhá...

Asi se divíte, proč má zelené tělo. No to protože to její vlastní jsem použila jinak... =D
A vlasy? Tak to je paruka pro panenky =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 29. března 2016 v 21:34 | Reagovat

Moc hezká práce :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama