Skelita OOAK

5. října 2016 v 15:24 | sherridon |  Panenky MH
Skelita je jedna z mých nejoblíbenějších MH panenek. Proč? Protože prostě kostra! =)

Každopádně i ona má potíže s mastnými vlasy... Jedno klasické uzlíkové převlasení mám za sebou, tak jsem si řekla, že druhé zkusím jinak. Vybrala jsem si lepenou metodu a jako vlasy jsem zvolila vlnu na plstění. Lepila jsem pomocí lepidla na textil, které po zaschnutí zprůsvitní (POZOR některá lepidla zůstanou bílá, je potřeba se ujistit, že kupujete správné!) Kamarádka říkala, že Herkulesem to jde taky, protože ten je pak taky průsvitnej. Ale to jsem zatím nezkoušela.
Vybrala jsem barvy, které se hoděj ke Skelitině obličeji (protože přemalba v tomto případě nebyla nutná) a taky jsem jí už předem vybrala šaty, takže jsem to celé ladila do modra. Bílá je tam na kontrast, tyrkysová taky měla být, ale ve výsledku není prakticky vůbec vidět.
Jednotlivé pramínky jsem si trhala, ustřižená vlna vypadá blbě a je potřeba pracovat s ní s rozmyslem. Samozřejmě, že konec, který budeme přilepovat, může být odstřižený. Ale ten, který bude koukat, ten by měl působit přirozeně a to udělá právě to odtržení. Taky je potřeba myslet na to, že vlna přirozeně plstnatí, takže čím víc do vlasů saháte, tím víc drží pohromadě. Pokud chcete, aby to vypadalo stále jednotlivě, je potřeba ty jednotlivé prameny na konci práce zase oddělit. Já jsem jí zatím nechala takovou koudel =D Uvidím, jestli se mi bude chtít s tím dělat něco dalšího. Zatím se mi líbí takhle =)

A teď k postupu. Na první fotce vidíte, co je potřeba a něco navíc =D Prvořadá je samozřejmě plešatá panenka, o odvlasení se můžete dočíst v článku o Rochelle. Při převlasování je někdy potřeba acetonem sundat i podkladovou barvu na lebce, no v tomto případě je to holý nesmysl ;) Vlna na plstění v libovolných barvách, k sehnání ve výtvarných potřebách, v papírnictví nebo v galanterii. Lepidlo na textil, které je po zaschnutí průsvitné. A špendlíky jsou tam navíc =D Myslela jsem, že bude potřeba jednotlivé prameny nějak fixovat, než to lepidlo zaschne, ale nakonec se ukázalo, že úplně stačí delší nehty a chvilku pramínek přitlačit. Mezi jednotlivými vrstvami je dobré nechat lepidlo úplně zaschnout, pak se lépe pracuje a vlasy se nelepí tam, kam nemají =)Začínat od temene je docela dobré, je to místo, které není vidět a můžete si to vyzkoušet =)


V téhle fázi jsem se rozhodla ukojnčit lepení vlasů a přešla jsem na pěšinku.

Tu je totiž potřeba přilepit protisměrně proti všem ostatním vlasům.

Nesnažila jsem se vyplnit všechen prostor,
to, co vidíte lepidlové, zůstalo bez vlasů a ve výsledku to není vidět =)


baf! =)

A ve spoelčnosti ostatních =)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama